Bilim dünyası açısından genel olarak en çok merak edilen konulardan birisi de sihir olarak gösteriliyor. Özellikle insanlar üzerinde eşsiz etkiler yaratan, büyük merak uyandıran ve şaşırtan duygular yaratan sihirlere bilimsel yöndeki yaklaşımı gözler önüne seren bu eşsiz kitapta Stephen L. Macknik, Sandra Blakeslee ve Susana Martinez Conde isimleri yer alıyor.

 

Zihnin Sihirbazlığı

Zihnin Sihirbazlığı

Zihnin Sihirbazlığı Kitabında Nörobilim Dünyasını Keşfedin

İllüzyon dünyasının nörobilimi üzerine hazırlanmış olan ilk kitap olma özelliği taşıyan ve sitemizin bilim kategorisi altında yer almakta olan Zihnin Sihirbazlığı isimli eser, insanların sihrin gizemli dünyası içerisinde yaratılan yolculuğun başında türeyen nörosihir kavramı ve olgusu üzerine kaleme alınan eşsiz bir kitap olarak öne çıkıyor.

Özellikle illüzyon alanında insanların üzerinde oluşan psikolojik etkiler ve diğer konulara ilişkin oldukça yüksek sayıda kitap kaleme alındı. Buna karşın yüzeysel olarak kalan bu kitaplara göre çok daha farklı bir şekilde Stephen L. Macknik, Sandra Blakeslee ve Susana Martinez Conde üçlüsü tarafından kaleme alınan bu kitap nörobilim bu konuları daha derinlemesine olarak inceliyor.

Sitemizin bilim kategorisi altında yer alan Zihnin Sihirbazlığı isimli kitap özellikte insanların beynin neden illüzyonun insanların beyninde bu kadar şaşkınlık, merak, ilgi ve daha farklı pek çok duyguyu yarattığı konusu üzerine eşsiz bir kitap olma özelliği taşıyor. Bu yüzden de son dönemlerin en popüler bilim türündeki kitaplarından birisi oluyor.

Yazar: Stephen L. Macknik, Sandra Blakeslee, Susana Martinez Conde

Kitap: Zihnin Sihirbazlığı

ISBN:9786051069012

Sayfa Sayısı: 340

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: , , ,