Bilimsel derlemeler, makaleler, fikir yazıları son yıllarda bir artış gösterdi. Okuyucu kitlesi,  klişelerden, birbirini tekrar eden kitaplardan ayrıldı bu durum,  bilimsel kaynaklara olan ilgiyi doğurdu. Bilinçli okuyucular neyi okuyup neyi okumayacağını, neyin gerekli olup neyin gerekli olmadığını çok iyi idrak etmeye başladılar.

Bu,  internet üzerinden kitap satışı yapan sitelerin listelerine bakarak anlaşabilecek bir durum. Her kategorinin bir kitlesi var evet,  kemikleşmiş bir yapı var bazı kategorilerde buna da evet,  ancak bilim başka bir kategori. Benim diyen herkesin,  merak besleyemeyeceği bir kategori bilim.

Zihin

Zihin

Zihin İle İç Dünyamıza Yolculuk

Bilimde son aylarda revaçta olan bir kitap süslüyor rafları, kitaba ulaşabileceğimiz yerleri. John Brockman’ın kaleminden çıkan Zihin bilimsel dünyamızın ufkunu genişletiyor adeta. Felsefeciler, bilim insanlar, sanatçılar ve entelektüellerin bir araya gelerek oluşturdukları Edge serisinin ikinci kitabı olan Zihin bizlere kendi iç dünyamızı, dünyayı, kavramları, anlamayı ve anlatmayı çok tutarlı ve sade bir şekilde anlatmayı başarmıştır. Bizleri iç dünyamıza doğru bir yolculuğa çıkarmıştır. Eser, piyasaya çıktığı ilk günden beri okur severler büyük bir ilgi göstermişlerdir. Öyle ki bu ilgi, eseri kendi kategorisinde en çok satılan ve hakkında en çok yorum yapılan eserler arasında zirveye yerleştirmiştir.

Esere sahip olmak ise kolay ve pratik. İdefix kitap-müzik-film internet sitesini ziyaret etmeniz başlangıç olacaktır. Kitap ana başlığından bilim kategorisine giriş yaparak esere ulaşabilirsiniz.

 

Etiket: ,