Tasavvuf edebiyatına adını altın harflerle kazıtan usta   bilim adamı Yunus Emre kitabın ana temasını meydana getiriyor. Daha başlarından itibaren sizde ilahi aşk ve Allah sevgisi doğmaya başlıyor. Allah aşkıyla yürekleri dolduran bu eser aşkın daha çok yaradan da şekillenmesini öyle güzel betimleyerek sunmuş ki okurken gözyaşlarınızı tutmanız oldukça zor bir hal alıyor. Maddi hayat üzerine gelişen yaşantılarda ne hale geldiğimizi bile bilmezken nereye gideceğimizi nasıl bilelim? daha çok insanı maneviyata sevk ederek gerçekler üzerine tartışmamızı sağlayan muazzam bir eser.

Aşk ve sevgi üzerine eserler yazarak insanı İhsanı Kamil yolunda ilerleten yaşam dolu bir eser. Her sayfasında üslup ve fikir bağlamında önemli açıklamalar yapan eser “Yunus Emre’den” ismiyle ele alınıyor. Allah aşkıyla yüreklerimizin dolmasına vesile olan bu eser Ender Haluk Derince isimli yazarın kaleminden ortaya çıkıyor.

 Maddi Yaşamın Manevi Yaşamla Mücadelesi…” Yunus Emre’den”

Yalancılık, gıybet, hırsızlık, iftira, dedikodu, dolandırıcılık, yobazlık, yolsuzluk gibi olaylar insan yaşamında cirit atarken yaşanılanların Allah sevgisiyle ve saygısıyla bir bağlantısı olabilir mi? her ne kadar Allah’ı seviyorum diyen insan bu hırsızlığı yapıyorsa yada herhangi diğer kötü alışkanlıklara sahipse bu durumda sevgisinin gerçeklik payı var mıdır?

Daha çok “Yunus Emre’den” ilahilerle ve şiirlerle ilerleyen kitap bu betimlemelerle de zenginleştiriliyor. Okurken Mevlana’yı, Karacaoğlan’ı, Şems Tebrizi’yi de sizlere hatırlatan muazzam bir eser. Ender Haluk Derince Yunus Emre’ye dair düşüncelerini ve fikirlerini de bir araya getiriyor.

Yunus Emre'den

Yunus Emre’den

 

Yazar: Ender Haluk Derince

Kitap: Yunus Emre’den

ISBN: 9786053847380

Sayfa Sayısı: 352

Yayın Yılı: 2014

 

 

Etiket: