Son on yıl içerisinde yedinci öykü kitabıyla okurlarının karşısına çıkan yazar Ahmet Büke, günümüz edebiyatının sınırlı sayıdaki öykücülerinden biri olma konusunda ısrarlı bir duruş sergiliyor. Her kitabıyla okuyucu kitlesini sürekli olarak arttıran ve aynı zamanda benzersiz kurgularıyla şaşırtmaya devam eden yazar, son dönemin en güçlü kalemlerinden biri olarak sivrilmeye devam ediyor.

Yüklük önceki öykü kitaplarına karakteristik olarak benzeyen bir çizgi üzerinde hazırlanan öykülerden oluşuyor ve okuyucular yine yazarın kurguları ve anlatmak istediği bizden hikayeleri ile şaşırmaya ve hayran kalmaya devam edecekler. Değişik kurgular içerisinde hayata dair her konuyu eşsiz bir şekilde işleyen öykülerle, bize bizi anlatmaya devam eden yazar, bu konuda üstün bir başarı sergiliyor. Yazarın kendisine has üslubuyla yazdığı tüm öyküler, sade ve akıcı bir anlatım diliyle öykülendirilmiş.

Yüklük

Yüklük

Yüklük Son dönemin En İyi Öykü Kitaplarından Biri

Yazar Ahmet Büke, her yeni öykü kitabıyla, edebiyat dünyamızın az sayıda eser verilen bir dalı olan öykücülük için, hatırı sayılır ve iz bırakan eserler bırakmaya, kendisini ve anlatmak istediklerini üst düzey bir başarı sergileyerek anlatmaya bu eseriyle de devam etmiş.

Yüklük son yıllarda yayınlanmış en iyi öykü kitaplarından biri. Platformumuz üzerindeki kitap eleştirileri kategorisinde eserin eleştirisini okuyabilir, yazarın giderek artan okuyucu kitlesine dahil olmak için gerekli açıklayıcı bilgilere erişebilirsiniz. Her kitapseverin mutlaka okumasını tavsiye ettiğimiz bu eser, ülkemizin en güçlü kalemlerinden birinin yapıtlarından biri.

 

Etiket: ,