İlk olarak çocuk hikâyeleri yazmaya başlayan ve Disney dünyasının önemli bir parçası olan yazarımız Christopher Vogler bu işi ileriki dönemlerde çok daha hızlı bir şekilde geliştirmiş ve filmlerin en çok öykü yazan adamı olarak tanınmıştır. İlk olarak çocuklar için yazdığı yazılarda ön plana çıkan yazarımız bu dönemde oluşturdu bir kılavuz sayesinde oldukça büyük farklar meydana getirdi. Birçok kişiden olumlu ve yapıcı dönüşler aldı.

Bu dönüşlerin ardından ortaya filmler sonrasında Yazarın Yolculuğu adlı eseri çıktı. Bu eser içerisinde bir yazar olarak kendi görüşlerini anlattığı gibi aynı zamanda yazmak isteyenlere de bir yardımcı oluyor. Kitap içerisinde bahsedilen mitoloji, psikoloji ve öykü gibi dinamikler arasında köprü kurdurmayı amaçlayan yazarımız bu yoldan başlayarak okuyucularını bilgilendiriyor.

Günümüzde yer alan çağdaş öykü ve mitoloji ile alakalı olan birçok farklı şeyi bir arada sunan yazarımız Christopher Vogler aydınlatıcı düşünceleri ile iyi bir yazar olabilmenin en kolay yollarını bizlere sunuyor. Anlatılmak istenen ve karşıdaki kişinin almak istediği kadar olan bu kitap aslında işi birazda kişinin kendisine bırakıyor.

Yazarın Yolculuğu

Yazarın Yolculuğu

Yeni Başlayan Yazarın Yolculuğu

Yani başlayanlar için ayrıcalıkları görmek amacı ile yazılan bir eser olan Yazarın Yolculuğu kişinin kendisini bulmasını, öykülerini ve yazınlarını oluştururken hangi yollara başvurması gerektiği açık bir dille söylüyor. Kitaptan çıkarılabilecek her bir anlam oldukça değerli ve bu anlamlar kişilerin farklı görüşlerini de kapsayabiliyor.

 

Etiket: ,