Engel tanımayarak her türlü zorluğu yenme yarışında olanların, yaşama sımsıkı  bir şekilde tutunanların romanı… Hüznün ve ayrılığın pençesiyle mücadele edecek ve acıklı bir hikaye ile karşı karşıya kalacaksınız. Her satırında tutkulu bir şekilde bağlanacaksınız. İnsanda yaşamın her türlü gerçeklerini uyandıran duygusal bir hikaye. “Yalnızlığa Uyanmak” isimli bu kitap okurlarını dehşet verici bir hikaye ile baş başa bırakıyor.

Betül Çubukçuoğlu kitabında acıklı bir film havası yaratıyor. Yazarın hayat hikayelerini de yansıtan bu kitap sizlere duygu dolu anlar yaşatıyor. Yazarın muazzam kurgusu ve acıklı hikayesi ve akıcı dili bile etkilemeye yetiyor. Tüyleriniz ürperecek ve şaşkınlık içerisine gireceksiniz. Yazarın bu acıklı hikayesine zaman zaman dayanamayarak ağlayacaksınız. Tüm detayıyla ele alınan bu eser ilk sayfalarından etkilemeye başlıyor ve sonlarına doğru ise etkileyici dünyasında insanı kaybediyor.

Yalnızlığa Uyanmak

Yalnızlığa Uyanmak

Saf ve Masumca Kurulan Hayaller… “Yalnızlığa Uyanmak”

“Yalnızlığa Uyanmak” isimli bu kitap isminin aksine yalnızlık engellerini yıkmaya çalışıyor. Hayatın çaresizliği, tekdüzeliği, bıkkınlığı, bitkinliği, acı halleri, mutluluğu tüm gerçekçiliği ile ele alınıyor. Betül Çubukçuoğlu eserinde kaybetme korkusunu, ayrılık acısını öyle güzel örneklerle betimliyor ki adeta gözlerinize inanamıyorsunuz. Yazarın üslubuda tüm yönleriyle esere yansıyor.

Yılların yaşanmışlıkları, tecrübeleri kitabın satır aralarına dökülüyor. Yazarın hayat hikayeleri, hayattan beklentileri, yaşadığı dönemin zorlukları, çektiği çileler, yalnızlığın tüm yaşantıya yansıması ele alınıyor. Betimlemelerden, söz sanatlarından yararlanan yazar kitabını edebi bir havada yazıyor. Şiirselliği ile de sizi kendine bağlayarak yaşamın zorlu basamaklarında ilerlememenize yardım ediyor. Severek okuyacağınız bu yapıtı başucunuzdan bırakamayacaksınız.

Yazar: Betül Çubukçuoğlu

Kitap: Yalnızlığa Uyanmak

ISBN: 9786054554201

Sayfa Sayısı: 116

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: