Elif şafağın son romanı Ustam ve Ben bizleri ortaçağa eskiye Osmanlıya götürüyor. Orada ecdadın hayvan sevgisi ve güzellikleriyle bizleri buluşturuyor. Roman 16. Yüzyıl İstanbul’unda Hindistan’dan gelen bir fil ve onun sır küpü bakıcısı cihan ve çota. Aynı zamanda bir üstadın çırağı olan bir filbaz. Sinan ise ustasıdır. Ustam ve Ben, bir dönemi çok güzel anlatan bir romandır.

Ustam Ve Ben bir dönem romanıdır

Roman özellikle öğrenme isteği üzerinedir. Bir ömür öğrenilecekleri ve yaşama geçirmeyi hedef alır. Ustam ve Ben öğrenmenin her yaşta olacağını vurgular. Kusursuz bir dille anlatılmış olan roman, hayal dünyasını değiştirmek isteyenler içindir. Aşkı karşılıksız yaşayanları anlatmıştır. İktidar mücadelesi ve ortada olan bir sevdadır. Sanatı, yobazlığın içinde tekrar canlandırmak isterler. Ustam ve Ben, modern düşünce ile yobazlığın arasında duran ince çizgiyi gözler önüne serer.

Ustam Ve Ben

Ustam Ve Ben

Bir dönem hikâyesidir. Romanda, yerler çok güzel betimlenir. Tarihi yaşıyormuş hissine kapılırsınız. Ustam ve Ben, anlatım tarzı ile de akıcılığını ortaya koyar. Roman, çok satanlar listesinde yerini almıştır. Her sayfası baştan sona heyecanlı, akıllardan çıkmayacak anlatımı ile büyülü dünyaya sizler de dalacaksınız. Sırrı çözmek için, roman bizleri de hikâyeye dâhil eder. Büyülü dünyanın gizemine yolculuk yapmak isteyenler için harika bir kitaptır. Ustam ve Ben, alışılmış hikâyeleri değiştiren bir çizgidir. İlginç konusu, anlatımı, herkesi etkilemiştir.

 

Etiket: ,