Son zamanlarda sitemizin tarih kategorisinde yer alan ve okuyucunun manevi duygularını kabartan bir anlatıma sahip olan Türk İnkılâp Tarihi adlı eserimiz geçtiğimiz günlerde okuyucu ile buluştu. Türk tarihinin Türk millet, için ne kadar önemli bir yer de olduğunun bilincinde olan Ömer Akdağ yazdığı bu eser ile okuyucunun yoğun ilgisini üzerine topluyor. Tarihin nasıl öğretileceğini, ezbere değil öğrenmeye dayalı eğitim verilmesine dikkat çeken başarılı yazar bu eseri ile ismini hafızalara kazıtacağının sinyallerini veriyor.

Türk İnkılâp Tarihi’ni Öğrenmenin Amacı

Türk İnkılâp Tarihi kitabı ile edebiyat dünyasına bomba gibi düşen Ömer Akdağ, eserinin başrolüne tarihini öğrenmek isteyen Türk milletini koyuyor. Tarih öğrenmedeki amacın, geçmişi geleceğe taşımak olmadığı gibi, geçmişte saplanıp kalmak olmadığını da dile getiriyor.

türk inkılap tarihi

türk inkılap tarihi

Tarih sayfalarında sıklıkla karşılaşıldığı her millet kendinden başka medeniyetlerden etkilenmiş olsa da öncelikle kendi kültürüne ve geleneklerine saygı göstermek ve bu kültürü devam ettirmek için gelecek nesle de bu öğeleri öğretmek zorundadır. Bu yüzden Türk milleti tarihini ezbere dayalı öğrenme yönteminden kaçınmalı ve hafızada kalıcı şekilde öğrenmelidir.

Üniversiteye gelmiş pek çok öğrencinin tarih temelinin olmadığına dikkat çeken Ömer Akdağ, öğrencilerin idari ve siyasi tecrübelerinden faydalanılması gerektiğini savunuyor. Siz de tarihinizi aklınızda kalacak şekilde öğrenmek istiyorsanız bu eşsiz eseri sitemizden tek tıkla sipariş edebilir ve kitabınızı bir an önce okumaya başlayabilirsiniz.

Kitap adı: Türk İnkılâp Tarihi

Yazar: Ömer Akdağ

ISBN: 9786053370345

Sayfa: 280

Yayın yılı: 2014

 

Etiket: ,