Türkiye’nin doğu ve batı dünyasının ortasında olmasından dolayı pek çok konuda olduğu gibi İslam konusunda da değişik fikirlerin ortaya çıkmış oldu. Batı ile Müslümanlar arasında meydana gelen gerilim sonrasında Türkler çok farklı şekilde İslam’ı ele almaya başladı. Ve bunun sonucunda da Türk Düşüncesinde İslam kitabı ile birlikte Türklük ve İslam daha öncesinde olmadığı kadar ayrıntılı bir şekilde ele alınmış oldu.

Türk Düşüncesinde İslam Kitabıyla İslamcılık’ı İnceleyin

Ercan Yıldırım tarafından kaleme alınan Türk Düşüncesinde İslam adlı eserde en basit anlamda Kemalist, İslamcı ve Muhafazakarlar arasında ortaya çıkan, Müslümanların tekrardan ayağa kalkarak Batı karşısında hak ettikleri değeri alma konusundaki fikir çarpışmaları ele alınıyor.

Türk Düşüncesinde İslam

Türk Düşüncesinde İslam

Araştırma kategorisi içerisinde yer alan bu eserimiz, daha öncesinde pek eşine rastlanamayacak tarzda bir anlatımla herkesin kendine sorduğu ancak tam olarak cevabı bir türlü verilemeyen Türk düşüncesinde İslam konusunda verilebilecek en iyi cevapları, oldukça kaliteli bir anlatım sonucunda okuyucuların beğenisine de sunmuş oluyor.

Türkiye’de farklı düşüncelere ait olan kesimlerin İslam konusundaki düşüncelerini, bu düşüncelerin beraberinde getirmiş olduğu durumları ayrıntılı bir şekilde incelemek isteyen insanların bu kitabı okumaları sonrasında Türkiye ve İslam konusunda kafalarında herhangi bir soru işareti kalmayacak. Ve bu kitap da araştırma kitaplarını kütüphanesinde barındıran pek çok insanın da kütüphanesinde ve aynı zamanda da başuçlarında olmaya başlayacaktır.

 

Etiket: ,