Mühendislik fakültelerinin birçoğunda okuyacak olan kişilerin bilmeleri gereken şeylerin başında Teknik Resim konusu gelmektedir. En basit tanım ile eğri ve doğruların belirli bir şekilde bir araya gelmesi sonrasında oluşan bu resim türü genel olarak kağıt üzerinde tasarlanmaktadır.  Genel olarak mühendislikte kullanılmış olsa da teknik resim konusu birçok alanda da sıklıkla kullanılmaktadır.

Ortaya çıkarılacak olan ürünün hemen her aşamasının oldukça ayrıntılı bir şekilde hazırlanmasını sağlayan Teknik Resim, yapılan çizimler ile birlikte ürünlerin hangi malzemeden üretileceği, imal edilme biçimi, hangi boyutlarda olacağı, yüzey kalitesinin nasıl olacağı, sertlik dereceleri gibi en ince ayrıntıları da gözler önüne serilmiş oluyor.

Teknik Resim

Teknik Resim

 Teknik Resim İle Cisimleri Keşfedin

 Özel programlar aracılığı ile öğrenilen bu dersi çok daha iyi anlamak isteyen ancak bunu tek başına yapmaya karar veren insanlar, Teknik Resim isimli kitabımıza sahip oldukları takdirde bu konuda bilmeleri gereken pek çok ayrıntıya da sahip olmuş olabileceksiniz. Kitap M. Nimet Özdaş ve Mustafa Gediktaş tarafından büyük bir özenle hazırlanmıştır.

Yayınlandığı ilk günden bu yana özellikle de öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilen ve sanat kategorisi başlığı altında satışa sunulmuş olan kitap 376 sayfadır. Ve böylece ister öğrenciler isterse teknik resim konusunda ayrıntılı olarak bilgi sahibi olmak isteyen herkes bu kitap sayesinde istediği her türlü bilgiyi tek bir yerden almış olabileceklerdir.

 

Etiket: ,