Tarihte çağ kavramının nasıl olduğuyla ilgili herhangi bir bilgi ya da fikriniz var mı? Bunun dışında yine tarihi olarak yazma şekillerinin neler olduğu, geçmişte ve günümüze göre kıyasladığımızda ne gibi değişikliklerin var olduğunu biliyor musunuz? Türk Tarihi içerisinde çağ değişikliliğinin nasıl gerçekleştiği, nasıl bir anda çağda yaşamaya başladığımız ile ilgili birkaç bir şey… İşte bunlar ve daha fazlasını içeren Tarih Metodolojisi ile beraber ayrıntısına kadar en iyi biçimde öğrenebileceksiniz.

Birbirinden farklı bölümlere ayrılmış kitap içerisinde toplamda 7 bölüm bulunuyor. Bu bölümlerin her birinde, kendi içerisinde farklı oluşumlar bulunmakta olup, ayrıntılarına kadar bilgi verilmeye çalışılmıştır. 330 sayfa üzerine sahip bu kitap, Prof. Dr. Ekrem Memiş tarafınca ayrıntılı bir şekilde araştırma doğrultusunda kaleme alınmıştır.

Osmanlı dönemine kadar inen, Osmanlı dönemiyle ilgili merak ettiklerinizi bulabileceğiniz bu kitapta her konunun kendine özel bölümü bulunuyor. Bu özel bölümlerle beraber sizlerde istedikten sonra dilediğiniz zaman aralıklarında kitabı açarak bilgi edinebilirsiniz.

Tarih Metodolojisi, Prof. Dr. Ekrem Memiş

Tarih Metodolojisi, Prof. Dr. Ekrem Memiş

Tarih Metodolojisi El Altında Olması Gereken Kitap!

Tarih Metodolojisi kitabı, el altında her zaman saklanması gereken, var olması gereken bir kitaptır. Tarihimiz ile alakalı bilmemizin gerektiği her şeyin bir bir ayrıntısına kadar birbirinden farklı yedi bölümden oluşarak anlatıldığını söyleyebiliriz.

Tarihin metodu, tarihin kaynakları gibi detaylı anlatımların bulunduğu bölümlerde de yine tarihimizle ilgili detaylı bilgiler sunulmuştur. Prof. Dr. Ekrem Memiş, araştırmalarına göre kaleme aldığı bu kitabıyla beraber araştırmalarda kaleme alınması gerekenlerin ne şekilde gerçekleştirilmesiyle ilgili de yine bilgi sunulmuş bir kitaptır.

ISBN: 6053270171

Sayfa Sayısı: 330

Yayın Yılı: 2014

Yazar: Prof. Dr. Ekrem Memiş

Kitap: Tarih Metodolojisi

 

Etiket: ,