Gemi yapımı sürecinde gelişen dönemler ve nelerle karşılaşıldığı anlatılır. Tarih Boyunca Türk Yelkenli Gemiler günümüze ışık tutan gemilerin aslında biz özetidir. Gemi yapımında özellikle ilk tasarım ve gelişme evrelere incelenir. Gemi yapımı şehir ve ülke konumuyla farklıdır. Akdeniz kendi iklim özelliği le gemide daha farklı sunumlar sergiler.

Tarih Boyunca Türk Yelkenli Gemiler ve Aşamaları

Gemi yapımları karşılaştırıldığında özellikle farklı türde birçok özellikleri olduğu görülür. Sade ya da basit anlamda kendine has özellikleri vardır. Tarih Boyunca Türk Yelkenli Gemiler özellikle farkı isteyenler için özel tasarlanmıştır.

Tarih Boyunca Türk Yelkenli Gemiler

Tarih Boyunca Türk Yelkenli Gemiler

Tarihten bu yana özellikle aşamalarla kaydedilen birçok güzel kademeler olur. Gemi yapımında gösterilen hedefler ve özellikle üç boyut tasarımları bunlardan ibarettir. Ahmet Güleryüz kendi eserinde bir teknik terimleri de ortaya koyar. Gemiciliğin ruhunu yaşatmak isteyenlere özel bir kitaptır. Basit teknikler her zaman başarıya götürse de günümüz teknolojisi hızlı bir şekilde ilerleme göstermeye başlar.

Gemi teknolojisi son zamanlarda hızlı bir şekilde artmıştır. Bu dönemde yelkenli ve birçok gemi yapımları oldu. Gemi tasarımları tarihten bu yana özellikle gemicilik konusunda büyük bir ilerleme kaydeder. Ahmet Güleryüz anlatımı ile kitap özgün tarzda yazılanlar arasında büyük bir beğeni kazanır. Başarılı kitap büyük bir merakla okuyucu tarafından takip edilir. Tarih boyunca kendilerini farklı alanda görmek isteyen özellikle gemi yapımı aşamalarının anlatıldığı kitaba bayılacaksınız.

Kitap: Tarih Boyunca Türk Yelkenli Gemiler

Yazar. Ahmet Güleryüz

Sayfa.235

Baskı yılı: 2014

ISBN. 9789944264488

 

Etiket: ,