Resim ve grafik anlamından yalnızca yaşadığı ülkede değil dünya çapında pek çok insanın hayranlığını kazanan Stephen Chambers, yapmış olduğu sergilerle de her seferinde adından söz ettirmeyi başarmış olan bir kişiliktir. Ve Kraliyet Sanat Akademisi de çağdaş sanat denildiği zaman akla gelen ilk isimlerden bir tanesi olan Stephen Chambers’in eserlerini tek bir sergide birleştirdi.

 Stephen Chembers İle Çağdaş Sanat Örnekleri

 Stephen Chambers: Büyük Ülke ve Diğer Hikayeler adı verilen bu sergi içerisinde sanatçının 20 yıllık sanat deneyimi, sanat severlerin beğenisine sunulmuş oluyor. Ve bu serginin kitap haline getirilmiş olan versiyonu sayesinde de serginin olduğu yere gitmenize gerek kalmadan edebiyat kategorisinin bu farklı eserini inceleme fırsatına da sahip olabileceksiniz.

Stephen Chambers

Stephen Chambers

Kitabı incelerken de görebileceğiniz üzere sanatçının ilk dönemlerinde daha çok erken dönem Rönesans ve beraberinde getirmiş olduğu akımlar görülebilirken günümüze gelmeye başlandığı zaman bir yandan bu doku korunurken aynı zamanda meydana gelen gelişmeleri de görmek mümkün oluyor.

Yıllarını resim ve grafik eserlerine vermiş olan Stephen Chambers’in deyim yerindeyse sanat hayatının bir özeti olan bu eser 105 sayfadan oluşuyor. 2014 yılında yayınlanan bu eser içerisinde yalnızca Büyük Ülke sergisi yer almıyor, aynı zamanda sanatçının genel olarak eserleri de sanatla ilgilenen ya da Stephen Chambers ve eserlerine ilgi duyan insanların beğenilerine sunulmuş durumda.

 

Etiket: