Atatürk ve soyu araştırma konusu olmuştur. Atatürk soyu itibariyle gerçek bir Türk olduğu ortaya çıkmış ve bunu herkese söylenmesi gerektiği vurgulanmıştır. Sarı Paşa gerçek bir olayı araştırarak anlatır. İhmal edilen konuların bilgilendirilmesi gerektiği üzerinde durur. İnsanlara birçok gerçeğin gösterilmesi ve aydınlatılması gereklidir.

Sarı Paşa Atatürk’ü Anlatım

Sarı Paşa

Sarı Paşa

Gençlerimize çoğu gerçek kesinlikle anlatılmalı ve bilgilendirilmelidir. Sarı Paşa aslında gerçeklerle yüzleşmekten kaçanlara bir ders niteliğinde bir romandır. Gazi Paşa her zaman Türklüğü ile övünmüş ve bunu dile getirmiştir. İnsanlar ise sadece Selanik’ten göç ettiği için yanlış yorumlarda bulunmuştur. Köken olarak gerçek bir Türk olduğu kanıtlanmıştır.

Yazar Ali Güler günümüzde yobaz kesimin Atatürk eleştirilerini ve altında yatan gerçekleri anlatır. Atatürk ve kökeni ile ilgili bilgilerin kesinliğe çıkması için belgesel niteliğinde bir araştırmadır. İnsan için Ata kavramı ve özellikle nereden geldiği bilinmelidir. Günümüzde çoğu kişinin kökenleri bilinmezken Atatürk’ün hangi Türk kökenine bağlı olduğu ortaya çıkmıştır. Anne ve babası geçmişi ile araştırılıp Yörüklerden olduğu tespit edilmiştir.

Yazar Ali Güler anlatımı ve belgeler ile açıklaması kitaba ayrı bir önem katar. İlk olarak Ata’nın hangi bölgeden geldiği üzerinde durulur. İnsanlar aydınlatılarak olayların gerçek nedenleri vurgulanmaya çalışılır. Yaşam içinde gerçekler araştırılarak ve paylaştıkça çoğalır. Hayat ve Ata sizlere sunduğu güzellikleri daha net öğrenecek bu kitap ile aydınlanacaksınız. Kitap büyük beğeni kazanmış ve eleştirmenlerce tam not almıştır.

Yazar: Ali Güler

Kitap: Sarı Paşa

Sayfa Sayısı: 334

Baskı Yılı: 2014

ISBN:  9789752678552

 

Etiket: ,