İstiklal Harbi milli kahramanı Ruhi Mücerret ’in dünya starına dönüşmesinin nedenleri konu ediniyor. Esrarlı psikopat masum cici ise hatırlanma aşamasındadır. Avni Yay neleri anlatacak hep merak konusudur. Ruhi Mücerret Bey son nefesini verirken neler diyecektir.

Ruhi Mücerret

Ruhi Mücerret

Ruhi Mücerret Yaşanmışları Sorgulatan Bir Hikâyedir

Nazlı ve Hilal arasında 70 yaş fark vardır. Civan Kazanova ise ruhunu şeytana satarak kendini arındırmanın ötesine geçmiştir. Ruhi Mücerret hayatının dönemini çevresinde yaşananları gösterir. Deprem olmuş ve Serpil hayatını kaybetmiştir. Kanser olan Oğuz’un tedavisi için büyük paraya ihtiyaç vardır.

Kitap mücadeleyi anlatırken özgün bir dil kullanarak okuyucuyu etkilemeyi başarır.Murat Menteş imzalı eser kendine has anlatımı ile büyük beğeni kazanmıştır. Ruhi Bey yaşadıkları ile tekrar bir kısırdöngüye girer. Çevresinde olaylar savaş yıllarından daha karışık devam eder. Bunalımlar ve yeri geldiğinde güzel komedi sahnelerle anlatım kişiselliğini sizlere sunar.

Okuyucunun elinden düşüremediği eser Murat Menteş anlatımı ile güzel bir romana dönüşmüştür. Dilinin akıcı olması ve olayları gerçek dünya ile bilgilendirerek anlatması okuyucuların roman içerisinde kendini bulmalarını sağlamıştır. Ruhi Bey yaşadıkları sonrasında çevresinde olup biteni bazen şaşkınlıkla izler. Kaybettikleri ve kazandıkları değişmiş insanların bakış açısı farklılaşmıştır. Hayat sahnesi Ruhi Bey’i farklı yerlere götürmüştür. Gözlemlerine gerçek dünyadan esintiler katarak olayın içerisine okuyucuyu katar. İlginç anlatımı ve özgünlüğü kitabın büyük beğeni kazanmasını sağlamış ve çok beğenenler listesine geçirmiştir.

Yazar: Murat Menteş

Kitap: Ruhi Mücerret

ISBN. 9786055162054

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2013

 

Etiket: ,