Geçmişten günümüze kadar gelen birçok devlet merak konusu olmuştur. Ancak Osmanlı devleti kadar fazla merak uyandıran ikinci bir devlet daha yoktur. Osmanlı tarihinde en çok ilgi çeken konulardan birisine değinen Osmanlı’da Şehzade Katili okuyucularına hiç bilinmeyen bilgileri sunuyor. Şehzadeler nerelerde yetişti? Şehzadeleri kim neden öldürttü?

Osmanlı’da Şehzade Katili

Osmanlı’da Şehzade Katili

Öldürülen şehzadeler için hukuki bir dayanak var mı? Devletin bekası için şehzadelerin öldürülmesi gerekli miydi? Şehzade Mustafa’yı kim öldürdü? Bu işte Hürrem sultanın parmağı var mı? Bu ve benzeri merak uyandırıcı birçok sorunun cevabını bu eser içerisinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Osmanlı’da Şehzade Katili Kim

En çok merak uyandıran devletlerden olan Osmanlı devleti siyasi yönü kadar özel yönü ile de oldukça ağır basan bir merak uyandırıyor. Saray içerisinde yaşanan olaylar, devletin geleceği için katledilen kardeşler ve daha fazlası. Dayanaklar ve savunmalara varana kadar birçok konuda açıklayıcı tarih anlatımının yer aldığı Osmanlı’da Şehzade Katili okuyucularına oldukça farklı bilgiler sunuyor.

Aydınlanmamış birçok konuda bilgi sahibi olmak istiyorsanız daha çok inceleme yapmanız gerekebilir. Ayrıntılı birçok incelemeyi bir arada bulabileceğiniz bu eseri bir solukta okuyabilir, kardeş katli ile alakalı olarak daha önce hiçbir yerde karşılaşmadığınız bilgileri rahatlıkla bulabilirsiniz. Aradığınızdan ve beklediğinizden çok daha fazlası için mutlaka okunması gereken bir eser. Gerçek tarihi bir de bu yönü ile görün.

 

Etiket: ,