Hayatın karmaşıklığı içerisinde gidip gelen, olaylara ve kavramlara göre şekil değiştiren, her türlü değişiklik ile kendisini mutlu eden bir karakter ve bu karakterin eğlenceli bir hayat hikâyesi. Orlando adlı bu eser, kahramanı ile birlikte değişik unsurları içerisine alıyor ve eğlenceli anların ortaya çıkmasını sağlıyor. Eserde yer verilen tema ve düşünce, hayatın tüm aksiliklerine rağmen, hayatını kendisine göre yaşayan birinin hikâyesidir.

Yazar Virgina Woolf tarafından kaleme alınan bu eser, yazarın arkadaşının aslında bir biyografisi tarzında oluşturulmuştur. Oluşan bu biyografi de göreceksiniz ki, hayatı her anı ile sevmek ve onu her anı ile kabul etmek gerekir, gerçek mutluluk ancak ve ancak bu sayede elde edilebilir. Verilen yegâne mesaj budur, okuyucu bu mesajı alır ve ona göre yeniden bir duruş ortaya koymaya başlar.

Hayatın Her Hali Orlando İçin Güzel

Orlando

Orlando

Eserin gelişimi, süreci ve sonucu bir bütün olarak ele alındığında, karmaşık yapıdan eğlenceli bir yapıya geçildiği görülür. Orlando, her hali ile mutlu olan, olaylara ve durumlara göre şekil alan fantastik bir bireydir. Onun bu hali, eserin tümüne sirayet eden havayı da oluşturur. Oluşan bu hava ile eserde, farklı bir noktaya gelmiştir.

Herkesin hayatından bir şeyler bulacağı bu eser, yazarın da bazı noktalarda ki hayat duruşunu bizlere ifade eder. Virgina Woolf, bu eseri ile kendisini de işin içine katmış ve ortaya bir mozaik çıkartmayı başarmıştır.

Yazar: Virgina Woolf

Eser: Orlando

ISBN: 9786054927654

Sayfa Sayısı: 260

Yayın Yılı: 2014

 

 

Etiket: