Tarih kitapları ile ünlü olan adam Talha Uğurluel tarafından yazılan Peygamber Efendimiz’in hayatı, İslam Tarihi boyunca insanlığı derinden etkilemiş olan hadiseleri mukaddes topraklardaki mekanların tasvirleri üzerinden yüzlerce farklı görsel ile birlikte okuyuculara Mekanlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed’in Hayatı kitabında anlatıyor.

Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) doğmuş olduğu ve hayatını sürdürdüğü topraklarda, peygamberlik ile görevlendirildiği dönem, hicret etmek zorunda bırakıldığı dönem ve vefatı ile sonuçlanan hadiseler Mekke ve Medine arasında iki ayrı gezinti ile okuyuculara Talha Uğurluel tarafından aktarılıyor.

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) yaşadığı yere gidebilmek, onun evini görebilmek ve abdest aldığı kuyuyu görebilmek için can atan her müminin okuması gereken bu kitap Mekke ve Medine’ye uğrayan Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) izini sürüyor.

Hz. Muhammed'in Hayatı

Hz. Muhammed’in Hayatı

Başucu Eseri Mekanlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed’in Hayatı

Büyük bir hassasiyet ile yazılan kitap Peygamber Efendimiz’in (s.a.v.) ilk açık tebliğini hangi mekanda yaptığı, hangi pazarları ziyaret ettiği, nerelerde ağladığı ve güldüğü gibi konulara uzun bir bakış atıyor.

Kitap okumayı seven ve tarihine bağlı olan her kişinin başucu kitabı olabilecek özellikte olan bu kitap her okuduğunuz zaman büyüleyici anlatım tarzı ile sizleri kutsal mekanlara götürecek ve o mukaddes insanlar ile buluşturabilecek bir kitap olma özelliğini taşıyor.

Kitap ilk bakış ve ilk dua ile başlayarak uzunca bir anlatımdan sonra ilk karşılaşma ve ilk cumaya kadar uzanıyor.

Yazar: Talha Uğurluel

Kitap Adı: Mekanlar ve Olaylarıyla Hz. Muhammed’in Hayatı

ISBN: 9786050818864

Sayfa Sayısı: 264

Yayın Yılı: 2016

 

Etiket: