Din kategorisinde yayımlanan Kur’an meallerinden bir tanesidir. Ülkemizde birçok meal bulunuyor. Bu meallerden birçoğu, gramer açısından hatalar ile doludur. Bu boşluğu doldurmak isteyen Ziya Kazıcı, açıklayıcı ve Arapça gramer kurallarına göre, kur’an-ı kerim meali (küçük boy) kitabını hazırladı.

Kur’an-ı Kerim Meali (Küçük Boy)

Kur’an-ı Kerim Meali (Küçük Boy)

Marmara üniversitesi ilahiyat fakültesinde görevli bulunan yazar, herkesin doğru bir şekilde anlayabilmesi için bu kitabı hazırladı. Kur’an-ı kerim meali (küçük boy) boyutlarından dolayı, herkesin seyahat halinde bile yararlanacakları eserler arasında yer alıyor. Prof. Dr. Ziya Kazıcı, meal kitabını, uzun çalışmalar sonucunda, okuyucular ile buluşturdu.

Kur’an-ı Kerim Meali (Küçük Boy) Kitabı Özeti

Arapça bilmeyenlerin bile doğru anlayabilecekleri, kutsal kitabımız, kur’an birçok kişi tarafından meali hazırlanan kitaptır. Ülkemizde din konusunun hassaslığı göz önüne alındığında, doğru bir kaynağa ihtiyaçta anlaşılabilir bir durumdur.

Arapça gramerindeki kuralların hassasiyeti göz önüne alındığında, doğru bir tercüme hazırlamanın ne kadar zor olduğu görülecektir. Bu konuda araştırma yapan birçok ilahiyat profesörleri vardır.

Hepsinin ortak amacı, doğru anlaşılabilir ve gramer yönünden eksiksiz bir kitap ortaya getirmektir. Bu amaçla hazırlanan meal kitaplarından bir tanesi olan bu kitap, okuyucunun dinini doğru bir şekilde öğrenebilmesine olanak tanıyor. Kitap alfabetik ve kronolojik bir sıralama ile hazırlandı. Dinin doğru bir şekilde öğrenmek isteyenlerin mutlaka alması gereken bir kitaptır.

Yazar: Ziya Kazıcı

Kitap Adı: Kur’an-ı Kerim Meali (Küçük Boy)

ISBN: 9789754540024

Sayfa Sayısı: 456

Yayın Yılı: 2006

 

Etiket: