Edebiyatımızda yaşayan ve de efsane olan bazı yazarlar vardır. Bu yazarların başında da şüphesiz Orhan Pamuk yer alıyor. Orhan Pamuk her açıdan edebiyat tarihine damga vurmuş bir yaşayan efsanedir adeta. Bunu da Nobel Edebiyat ödülünü alarak tüm dünyaya göstermiştir. Aynı zamanda Orhan Pamuk Nobel Edebiyat ödülünü kazanan ilk ve de tek Türk edebiyatçısıdır.

Bir Kitapta Olması Gereken Her Şey

Orhan Pamuk başarılı yazar ve romancı kimliğini birçok eserinde gösterdi ama bunlar arasında Kara Kitap biraz daha ön plana çıkıyor. Farklı bir konu, kusursuz bir işleyiş ve herkes tarafından beğeni gören, anlaşılması yüksek bir dil. Daha ne olsun ki? Orhan Pamuk, Kara Kitap adlı eserinde bir kitapta olması gereken tüm mükemmellikleri göstermiştir.

kara kitap

kara kitap

Kara Kitap adlı eserin ünü Türkiye ile sınırlı kalmamış, Türkiye sınırlarını da aşmış bir eserdir. Dünyanın birçok ülkesinde pek çok farklı dile çevrilmiş bir eser olan Kara Kitap basit bir aşk romanı da değildir. Zaten Orhan Pamuk gibi usta bir yazar sadece basit bir tema işlemez. İşleyeceği temayı okura verdiği mesajlar ile süsler.

Kara Kitap eseri okunup rafa kaldırılacak bir eser değildir. Bu eseri her şeyi ile incelemelisiniz. Tüm cümlelerini didik didik etmeli, her şeyden kendinize bir şeyler çıkarmalısınız. Çünkü yazarın bu kitabında da hedeflediği şey okurlarına yol açmak ve yürüdükleri yolda ışık tutmak.

 

Yazar: Orhan Pamuk

Kitap Adı: Kara Kitap

ISBN: 9789750826139

Sayfa Sayısı: 476

Yayın Yılı: 2016

 

Etiket: