İki Üç Dakikada Evrenin Kökenine Çağdaş Bir Bakış

Bilim kategorimiz içinde yer alan İki Üç Dakikada Evrenin Kökenine Çağdaş Bir Bakış  adlı kitap, dünyaca ünlü Nobel Ödüllü fizikçi Steven Weinberg tarafından hazırlanmış okunması gereken özel kitaplardan biridir. Başarılı fizikçi tarafından 38 yıl önce yazılmış olan İlk Dakika adlı kitabın güncellenmiş bir versiyonu olan eser okura çok daha genişletilmiş ve çok daha anlaşılır bilgiler sunmakta.

Evrenin yaratılma anından başlayarak bu güne değin gelinen noktadaki gelişiminin ve bilim çerçevesindeki olayların insan yaşamı içindeki yerini anlamlandıran eser, akıcı üslubu ile keyif içinde okunabilme özelliğinde. Erken evren dönemine ait yazılmış olan en başarılı eserlerden bir olan kitap hemen her dönem tekrar tekrar okunabilecek ve her okunduğunda okura farklı bir bakış açısı yaratabilecek nitelikte.

Steven Weinberg

Steven Weinberg

Steven Weinberg ile İki Üç Dakikada Evrenin Kökenine Çağdaş Bir Bakış

Gelişmiş optik yöntemler sayesinde evrenin ilk oluşum safhasının gözlemlenebildiği bu dönem içinde dahi insanlığın merakını cezbeden evrenin oluşum sürecini,  bir başka deyişle büyük patlama kuramını akılcı ve akıcı bir dille anlatımı olan İki Üç Dakikada Evrenin Kökenine Çağdaş Bir Bakış adlı eser, bilim kategorimizin en seçkin eserleri arasındaki haklı yerini korumakta.

Kurama göre tek bir noktadan başlayan evrenin var olma hikayesinin ifadesi olarak başlayan ve bilim temelli olgular ile gelişen eser öncelik insan olmak üzere tüm yaşamı kapsayan bilgileri içermekte.

 

Etiket: ,