İdeoloji kişilerin yaşam biçimi olmalıdır. Hükümet programı ve toplumların varlığında gerekli olan bir durumdur. Bir parti kendi sınıfı içerisinde ilk olarak ona yön veren ideoloji sistemini belirler. İdeoloji Üzerine yazılan eserler arasında bir ilktir. Bilimsel ve hukuksal boyutu ile hayatın gerçekliğini sorgular. Marksizmle ve onun karşıtları ile olan fikirlere kitapta yer verilir.

İdeoloji Üzerine Bilgi Sunar

İdeoloji Üzerine

İdeoloji Üzerine

Bilincin yaygınlaşması ve ortaklaşa alınan kararlardır. İdeoloji Üzerine yaşantıları çizer. Yaşam biçimi vardır ve topluluğun ideolojileri farklı olur. Dinamik ve statik değerlerle yaşam biçimi sorgulanır. Yanlışlar sergilenir ve gerçekler belirtmeye çalışılır. Sosyal bilimler ve gerçekler insana yaşantıyı sergiler. Bağ artar ve yaşama bakış açısı değişir. Özel bir döneme geçilir.

Yazarı kolektiftir. İdeolojilerin tartışmalı boyutu ele alınır. Toplumsal kesimde sorgulanması gerekli değerler üzerinde durur. Çalkantılı dönemler bir şekilde son bulur. Yaşam devam ederken herkesin bir görüşü vardır. Belirtilen değerlerin sorgulanması normaldir. Birbirine karıştırılmayacak değerler vardır. Bilinç bunu sizlere sağlayacaktır.

Yazarı Kolektif olması ve özel ideolojik değerlerle gelmesi kitabın beğenisini artırır. Özellikle yaşam ve belirtilen değerler sizlere sunulur. Çıkılmaz bir dünya ve başarıların arkasında yatanlar vardır. İdeolojik değerlerle nelerin olacağı belirtilir. Kaynağı belli olan ve olmayanların sağladıkları nelerdir. Her bakımdan bir araştırma kitabı olarak karşımıza çıkar. Sizlere gerçeği gösterir. Yaşantı tarif edilemez şekilde gerçek düzeni sorgular.

Kitap: İdeoloji Üzerine

Yazar: Kolektif

Sayfa Sayısı: 320

Baskı Yılı: 2014

ISBN: 9789752672383

 

Etiket: ,