Korku ve bilim kurgu edebiyatının duayeni olan Stephen King’in peşinden giden Justin Corin’in çok arananlar listesindeki kitabı, Hiçlikten Gelen Kız; Sansasyonel bir deneyin dünya üzerindeki etkisini konu alıyor. Gayet akıcı bir dile, sürükleyici bir konuya sahip kitabın baş karakteri 6 yaşındaki Amy Bellafonte’dir.

hiclikten-gelen-kiz

Hiçlikten Gelen Kız, Amy’in Acıklı Öyküsü

Amerikan Ordusunun Nuh adlı projesi için idam mahkumları ve sahipsiz bir kız çocuğu olan Amy, denek olarak kullanılır. Proje amacından sapmaya başladığı noktada, gelişen talihsiz olaylar sonrasında laboratuvardan kaçan denekler dış dünyanın düzenini bozarak, insan hayatı için tehdit oluşturur.

Genel amacı insanların yaşlanmasını durdurmak olan projenin, deneklerin kaçmasıyla fiyaskoyla sonuçlanması, daha sonrasında yaşanan korkutucu olaylarla, insanların kendini korku ve kaygı içinde yaşar halde bulmuştur. İnsanlara deneyin amacı için enjekte edilen virüs, denekleri güçlendirmiş ortaya kanlı bir savaş öyküsü çıkmıştır.

Yaşanan acı ve kanlı olaylar sonunda bu deneklerden sağ kalan 6 yaşındaki Amy için, mücadelenin içinde kendini bulma, ona inan insanlarla dünyayı keşfetme süreci başlar. Masumiyetini hala koruduğuna inanılan küçük kıza sahip çıkan ve dünya düzenini yerine koymayı amaçlayan idealist bir grupla ve onların yorucu, zor, akıl almaz mücadeleliyle  örülü bu bilim kurgu kitabında, Justin Corin hikayesini okuyucuya doğru aktarmayı başarmış.

Türü ve öykü örgüsünden dolayı eleştirmenlerden tam not alan kitap, Hiçlikten Gelen Kız adıyla en çok arananlar listesinin başında geliyor.

Yazar:                    Justin Corin

Kitap Adı:            Hiçlikten Gelen Kız

ISBN:                    6050905946

Sayfa Sayısı:        788

Yayın Yılı:             2012

 

Etiket: