Gündelik kullandığımız üslupları gördüğümüz bir eser, direk bizi kendi dünyasına almayı başarır. Burada ki başarı, eser sahibi olan,  yazara aittir. Yazar, üslubunu bilindik yaparak, okuyucusunun anlamasını sağlamış, bununla da yetinmemiş, oluşturduğu dünyanın içerisine de almayı başarmıştır. Genel itibari ile deneme özelliği taşıyan bu eserler, başarıya ulaşmada tercih edilen bir yol olmuşlar ve bu amaçlarına ulaşmışlardır. Haddimden Bildiriyorum adlı eser, bu özelliklere göre yazılmış bir eser olma özelliğine sahiptir.

Haddimden Bildiriyorum

Haddimden Bildiriyorum

Hayata Dair Haddimden Bildiriyorum

Yazar Son Cengiz Aydın tarafından kaleme alınan eser, deneme türünün güzel oluşturulduğunda, nasıl bir başarı yakalayacak olduğunun açık göstergesi konumundadır. Yazar eserinde, hayatın, aşkın, üzüntünün ve öfkenin tüm dillerini kullanmış ve okuyucusuna, kendisine ait bir dille hitap etmiştir. Bu dili tanıyan okuyucu ise, esere hemen sahip çıkmış ve onun başarılı olmasını sağlamıştır.

Haddimden Bildiriyorum, deneme türünde yazılmasına rağmen, son derece geniş kitlelere yayılmış ve çok başarılı noktalara gelmiştir. Bu başarıda, yazarın eser içerisinde kullandığı dilin güncelliği,  çok önemli bir yer teşkil etmiştir.

Son Cengiz Aydın’a ait olan bu eser, bugünlerde internet siteleri üzerinde bir kampanyaya tabii tutulmuştur. Bu kampanya ile bu esere ücretsiz bir şekilde erişme ve bu sayede okuma şansına sahip olabiliyorsunuz. Uygulanan bu kampanya ile birlikte, eserin hitap ettiği kitlenin sayısında da oldukça bir artış gözlemlenmiş ve bu eserin kazandığı başarıya da başarı katmıştır.

 

Etiket: ,