Hep merak edilen ve hemen herkes tarafından aralıklarla düşünülen sorulardan biri olan, dünyayı değiştirecek nitelikte eserlere imza atmış tüm isimlerin, gündelik yaşamlarının nasıl olduğu, normal insanlardan ne kadar farklı bir yaşam sürdükleri sorusuna, yeni bir bakış açısı getirmiş olan yazar Mason Currey, dünyanın değişmesine katkı sağlamış en büyük bilim adamları, yazarlar, devlet adamları ve benzeri isimlerin günlük yaşamlarına göz atmamıza yardımcı oluyor.

Gündelik yaşam alışkanlıklarının bir tür ritüel mi? aynı ve sıradan mı? veya sıradan olmakta öte belirli bir çizgiye mi sahip olduğu, tüm bu alışkanlıkların yaratıcılık sürecine nasıl etkide bulunduğu konusunu, çarpıcı bir bilimsellik ve dille sorgulayan Günlük Ritüeller, her kitapseverin okumak isteyeceği türden bir eser.

Günlük Ritüeller

Günlük Ritüeller

Günlük Ritüeller Yaşamlarımızı Nasıl Etkiliyor?

Günlük Ritüeller isimli eser en ünlü isimlerin günlük yaşamlarını nasıl geçirdiğini inceleyerek, bu isimlerin ünlerinde günlük yaşam alışkanlıkları veya ritüellerinin ne kadar etkili olduğu sorusuna cevap arıyor. Yazarın sade ve popüler dili sayesinde bilimsel bir tez havasında aktarılan bilgiler, yaşamlarımıza pek çok katkı sağlayacak bilgi barındırıyor.

Mason Currey son dönemde bilimin popülerleştirilerek, daha kolay anlaşılır hale getirilmesi çalışmalarına katkı sağlayan bir yazar olarak ön plana çıkıyor. Geniş bir okuyucu kitlesine erişmesini sağlayan bu eseriyle yazar, sürekli olarak daha geniş kitlelere ulaşacakmış gibi görünüyor. Kütüphanenizde yer almasını isteyeceğiniz türden bir eser olarak tavsiye edebileceğimiz kitabı, mutlaka okumalısınız.

 

Etiket: ,