Bilim kategorimizde yer alan Evrim Kuramı ve Mekanizmaları isimli kitap, Türkiye’deki popüler bilim alanındaki, evrimin her bir mekanizmasını tümüyle bir arada almış olan tek ve ilk kitap olma özelliğine sahiptir. Bu yönü ile de Türkiye’deki kitap severlerin okudukları bilim türündeki ve bilim alanına özel kitaplarda okudukları ancak akıllarına yatmayan noktalara dair, en doğru ve en kapsamlı yanıtları sunuyor.

Evrim Kuramı ve Mekanizmaları ile Bilime Dair Sorulara Genel Yanıtlar

Bilime dair tüm soru işaretlerinin en doğru ve en geniş kapsamlı olarak yanıt bulabilmesinde insanlara yardımcı olacak bu kitabı kaleme alan kişi ise Türkiye’nin son dönemlerdeki bilim türündeki en iyi yazarlarından birisi olan Çağrı Mert Bakırcı isimli genç yazardır.

Evrim Kuramı ve Mekanizmaları

Evrim Kuramı ve Mekanizmaları

Genç yazar Evrim Ağacı’ nın kurucusu ve bilim konuşmacısı unvanlarına sahiptir. Bu yüzden de bilime ve evrime daha yeni giriş yapacak kişiler ve bu alandaki bilgi birikimini ve tecrübesini daha da geniş ufuklara ulaştırmak isteyenler açısından oldukça değerli bir kitap özelliği kazanıyor. Özellikle de bilimin karmaşık, anlaşılması zor ve ağır dilinin insanların bilim üzerine olan bilgilerinde eksiklik yaşaması dolayısı ile de genç yazar kitabının her bölümünün henüz başında bu konuda genel okuyucuya hitap eden ve bölümün özeti niteliğindeki öykülere kitabında yer vermiştir.

Bilim kategorimizdeki Evrim Kuramı ve Mekanizmaları isimli kitabı okuyucu bir solukta okuyacak ve bu alanda merak ettiği sorulara yanıtlar alabilecektir.

 

Etiket: ,