Kozmos – Evrenin ve Yaşamın Sırları

Gökbilimci Carl Sagan, Astrobiyolojinin öncüsü bir bilim adamıdır. Aslında kendisini ve başarılarını tanımlamak için belli bir iki sıfatlandırma yetmeyecek denli önemli bir bilim adamıdır. Bilimin popüler hale getirilerek, bilim insanları dışında da anlaşılır bir hale getirilmesi için yaşamı boyunca sürdürdüğü çalışmaları kadar başarılı başka bir çalışma geçmişte de günümüzde de olmadı.

Bilimin popüler yorumlarını bulabileceğiniz birçok kitabı bulunan yazarın en çok ses getirmiş olan eseri Kozmos – Evrenin ve Yaşamın Sırları, etkisinden hiçbir şey yitirmeden ilk çıktığı günden itibaren çok satılan ve en çok arananlar listesinde bulunan eşsiz bir kaynak kitap. İçerisinde yaşadığımız evrenin insanla ilişkisine ve insanlar tarafından yorumlanmasına dair benzersiz bir kılavuz.

Kozmos – Evrenin ve Yaşamın Sırları Bakış Açınızı Değiştirecek Türden Bir Eser

Evrenin ve Yaşamın Sırları

Evrenin ve Yaşamın Sırları

Nasa’ ya da danışmanlık görevi yapmış olan Carl Sagan, dünya dışı akıllı varlıkların araştırılması konusunda paha biçilmez bilimsel savların ve çalışmaların da sahibi. Tüm çalışmalarıyla hem bilime, hem de insanlara bilimin anlatılmasına katkı sağlamak için çaba göstermiş olan yazarın Kozmos – Evrenin ve Yaşamın Sırları, isimli eseri mutlaka edinilmesi gereken kitaplardan biri.

Hem kitapseverlerin ve hem de yaşadığımız evrene ilgi duyan herkesin yazarın eşsiz bakış açısıyla anlattığı bilimsel gerçekler ve savları deneyimlemesi, yaşadıkları evrenle ilgili doğru bilgilere sahip olması ve birçok konuya şaşırmasını sağlayacak türden bir yapıt. Benzersiz bir kaynak olan eser, her kütüphane de mutlaka olması gereken kitaplardan bir tanesi.

 

Etiket: ,