Edebiyatın zengin ve keşfedilmeyi bekleyen gizemler ile dolu dünyasına iktisadi bir yaklaşım gerçekleştirmekte olan bu kitap, Türk kitapseverler tarafından son derece yoğun ilgi görüyor. Özellikle de Kolektif tarafından kaleme alınan bu kitap, iktisadi düşüncede edebiyat yaklaşımının en başarılı örneklerinden birisi olarak Türk edebiyat dünyasındaki en özel yerini alıyor.

Edebiyattaki İktisat Kitabıyla İktisatçılardan Edebiyat ve İktisat İlişkisi

Sitemizin kitap tavsiye kategorisi altında kendisine yer bulmakta olan Edebiyattaki İktisat isimli kitap, edebi eserlerin yaratılması aşaması, kurgularına kadar girmiş olan iktisadi sorunları ve edebiyatçıların görüşleri edebiyatın farklı şartlarla kurmakta olduğu diyalogları açısından değerlendirilebileceğini gösteriyor.

Kolektif olarak kaleme alınan bu kitap özellikle de her zaman edebiyatçıların kanadından yapılmakta olan değerlendirmelerden uzaklaşarak, bu kez edebiyat ve iktisat gibi geniş kapsamlı alanların arasında bulunun ilişkilerin yansımalarını iktisatçıların kendi yönlerinden değerlendirmeleri ve incelemeleri ile makalelerden bir araya gelmiş eşsiz bir kitap olarak öne çıkıyor.

Edebiyattaki İktisat

Edebiyattaki İktisat0

Daniel Defoe tarafından kaleme alınan dünyaca ünlü kitapta yer alan Robinson Crusoe gibi bir kahramanı odak noktası olarak belirlemeden ancak bu kahraman simgesinin çevresinde imgesel bir yaklaşım sergileyecek ve kurulabilecek bir tartışmayı açıyor.

Bu yüzden de günümüz modern çağının modern edebiyat anlayışı içerisinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kitapseverler tarafından okunuyor ve takip ediliyor. Edebiyat ve iktisat gibi iki büyük alan arasında yaşanan etkileşim sitemizin kitap tavsiye kategorisi altında yer almakta olan Edebiyattaki İktisat isimli kitapta, iktisatçılar tarafından değerlendiriliyor.

 

Yazar: Kolektif

Kitap: Edebiyattaki İktisat

ISBN: 9789750516177

Sayfa Sayısı: 424

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: