Kahraman Tazeoğlu kendine has tarzıyla ve kullandığı edebi dille okuyucuyu etkiliyor ve kendisine hayran bırakıyor. Bukre kitabında aşkı, arzuyu, tutkuyu, hayal kırıklıklarını anlatıyor. Tüm kitaplarında olduğu gibi bu kitapta da şiir gibi cümlelerle okuyucuyu etkilemeye devam ediyor.

Bazı aşklar aşka ihanettir. Bukre kaç ihanete uğradığını bilmiyor. Bukre ilk olarak sevgilisinin onu aldattığını öğrendiğinde büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor. Sokaklarda yorgun bir şekilde dolanıp duruyor ve sonunda okuldan çok iyi arkadaşı olan Selim’in yanına gidiyor. Eskiden Bukre Selim’e terkedilişlerindeki acılarını anlatırdı. Selim de ona platonik aşkını anlatır ama bunun kim olduğunu söylemezdi.

Bukre Aşka Dair Güzel Bir Roman

Bukre

Bukre

Selim Bukre ’ye yardımcı olmak için onu kampa götürür. Orada gitar çalan Cem aynı zamanda Bukre’nin de kalbini çalar. Cem albüm çıkarmak için uğraşıyordur ve bir süre sonra şöhrete kavuşur. Ancak bir gün içkili iken Bukre’yi döver ve ayrılırlar. Bir süre sonra Cem Bukre’den özür diler ve Bukre ona geri döner.

Buna üzülen Cem ona platonik aşkını itiraf eder. Bukre buna çok şaşıracaktır ve o da kendi platonik aşkını itiraf eder. Bunun üzerine ikili bir araya gelir ve evlenirler. Çocukları olur ve mutlu bir hayat yaşarlar. Kitap yazarın kendine has üslubu nedeniyle de çok beğenilmiş ve en çok okunanalar arasına girmeyi başarmıştır.

 

Etiket: ,