Felsefe ile de yakından ilişkili olan bu eser içerisinde anlatılanlar genel olarak epistemolojik birçok farklı yapının da ürünü. İlk olarak Kanada felsefe derneğine gelen bir makale ile başlayan bu serüven beraberinde gelişim göstermiş ve farklı noktalarda felsefeye yatkın olarak düşünen insanların önüne serilmiştir. Bilimsel gerçekçilik ve zihin esnekliği faydalanılacak ve insanlık tarihi için kullanılabilecek bir eser.

Oldukça farklı bilgileri kitabına alan yazarımız Paul Churchland bilimsel gerçekçilik ve zihin esnekliği adlı eserinde genel olarak argümanları ile toplamda bir yenilik ve gerçeklik ortaya çıkmıştır. Bilim felsefesi ve gerçeklik adına yazılan bu eser birçok noktada bu tarza düşünen insan toplumunun, akademisyenleri ve felsefecilerin görüşlerini yansıtıyor.

Bilimsel Gerçekçilik ve Zihin Esnekliği

Bilimsel Gerçekçilik ve Zihin Esnekliği

Daha Fazla Bilimsel Gerçekçilik ve Zihin Esnekliği

Bilim tarihine oldukça fazla katkı sağlaması ön görülen bu eser gerek felsefi yönden, gerekse bilim ve gerçeklik açısından oldukça dikkat çekici. Birçok felsefeci ve akademisyenin de dikkatini çekmeyi başaran bu eseri bir solukta okuyabilecek, düşünce dünyanıza gerekli olan katkıları sağlayabileceksiniz.

Paul Churchland imzalı bu eser sayesinde felsefeci gibi düşünerek gerçekliği daha da yakından tanıyabileceksiniz. Düş ve düşünce dünyası açısından oldukça yapıcı bir eser. Zaman kaybetmeden bu eseri alabilir ve bilim dünyanın içerisinde kendinizi eşsiz bir yolculuğa adayabilirsiniz. Doğru kitaplar ile dağarcığınızı ve bilginizi her daim geliştirin.

 

Etiket: ,