Niyazi Karasar editörlüğünde düzenlenen bir eser olan bilimsel araştırma yöntemi başlıklardan başlayıp genele doğru bir hareket içerisinde yer alıyor. Bu hareketin takibi ve oluşum süreci ise kitabın sonunda esas olarak ortaya çıkarılan yöntemi bizlere bulduruyor. Kitabın toplum içerisinde çok ayrı bir yeri var. Araştırma, düşünme, algılama ve daha birçok noktada kitap sayesinde bilgiler elde edilebiliyor. Kitapla birlikte değişen ve gelişen bilgiler ise her geçen sene farklılaşıyor.

Bu farklılık aslında oluşturulan anlama ve algılama biçimlerinin bir toplamı. Bu sayede biçimler kişiye göre ya da toplumlara göre değişiklik gösterebiliyor. Temeli böyle atılan bilimsel araştırma yöntemi aslında yöntem bilim olarak algılanan kavramın da bir nebze açıklayıcısı anlamına geliyor.

Bilimsel Araştırma Yöntemi

Bilimsel Araştırma Yöntemi

Bilimsel Araştırma Yöntemi Okuyucuya Kolaylık

Eseri düzenleyen Niyazi Karasar tarafından da belirtilenler doğrultusunda bu eser aslında kişiye belli bir olgunluk sunuyor. Bu olgunluk ise problemlerin tanınması, nasıl çözüm uygulaması gerektiği ve oluşan problemler karşısında bilim olarak hangi yolun izleneceğinin anahtarını bizlere sunuyor.

Bilim dünyası adına sunulan bu eser sayesinde birçok konuda yöntem nasıl çıktı ve nasıl uygulandı ile alakalı olan sorulara kolaylıkla cevap bulabileceksiniz. Beklediğinizden çok daha fazlasını alabileceğiniz bu eser sayesinde daha geliştirilebilir yöntemleri bulma noktasında bir adım önde olabilirsiniz. Bilim ve takip yöntemine dair olan hemen her şey için okunabilir bir eser.

 

Etiket: ,