Richard Hayes tarafından kaleme alınan bu eser oldukça ciddi bir konuda bahsediyor. Bilim insanları günümüzde hemen her toplum içerisinde var. Bu toplumların gelişmesi ve üretimde bulunabilmesi için bilimin çok önemli bir yeri var. Bilimin bu denli önemli olmasının yanı sıra üretilin bilim ürünlerinin yansıtılması da çok önemlidir. bilim insanının medya rehberi üretilen bilim ürünlerinin topluma nasıl yansıtılması gerektiği konusunda açık ve açıklayıcı bilgiler sunuyor. Bu bilgileri takip eden bilim adamlar kesinlikle doğru adımları takip etmiş sayılıyor.

Üretilen ürünler zaman zaman toplum yapısında ters gelebilen şeyler olabilir. Toplumun bunu yararlı görmesi ve kabullenebilmesi ise ayrı bir süreç. Günümüzde meydanında sıkı bir biçimde kullanılıyor olması topluma bu yönden bir yansıtma yapmak için oldukça ideal.

Bilim İnsanının Medya Rehberi

Bilim İnsanının Medya Rehberi

Bilim İnsanının Medya Rehberinde Ne Yazıyor

Bilim adamı topluma vermek istediği şeyi nasıl ve hangi yöntemler ile verecek. Yansıtılan bu düşünceler sonuç itibari ile ne olacak. Bilim insanının medya rehberi akıllarda yer alan bütün soruların cevabını eksiksiz bir biçimde veriyor. Oldukça ciddi bir konuya parmak basan Richard Hayes bu konuda yapılacakları düzenli bir şekilde sıralıyor.

Beklenenden çok daha fazlası için nasıl hareket edilmesi noktasındaki birçok yapıcı görüş için bu eser mutlaka okunmalı. Kaliteli bilginin ve en doğru yöntemleri tek noktası olan bu eser bilim dünyası için büyük bir katkı.

 

Etiket: ,