Edebiyat alanında son zamanlarda çıkan Ender Aksu eseri Bağdat Caddesi Güzeli okuyucularla buluşmuş olup büyük bir ilgi görmüştür. Ülkemizde ki insanların ilgisini çekmeyi başarmış olmasının nedeni olarak da içerdiği kadın-erkek ilişkilerine dair konular olmasıdır.

Anlatım olarak samimi ve içten bir dil kullanan yazarımız Ender Aksu, içerik açısından cinsel konular üzerinde durmuş, erkek ile kadın ilişkileri arasında ki olayları güncel bir şekilde

Konusu bakımından Kocasını, sekreteriyle basan bir kadının boşandıktan sonraki yeni hayatını anlatan bu kitabımız, okurlarını evlilik hayatın en büyük tuzağıdır, başlığı altında evliliğin kötü yönlerini aldatan erkek ve kadınların yaşantılarını doğru ve içten bir okurlarına aktarmıştır. Şekilde kâğıda dökerek okuyucularıyla buluşturmuştur.

Bağdat Caddesi Güzeli, Ender Aksu

Bağdat Caddesi Güzeli, Ender Aksu

Bağdat Caddesi Güzeli Yazarı ve Satışı

Yazarımız Ender Aksu yıllarca üretim atölyelerinde çalışmış olup, kendince bir halta yaramadığını belirtmiştir. Saçma saçma şeyler yazdığını söyleyen usta yazar en sonunda kendini satırlara dökmeye karar vermiştir. Yarattığı kadın kahraman kendisi olduğunu söyleyen Ender Aksu, asla böyle birisi olmak istemediğini yazdığı metinlerde kadınlara vermek istediği mesajlar olduğunu söylemiştir. Kendi yaşantısını çok açık ve gerçekçi bir şekilde kâğıda döken yazarımız Bağdat Caddesi Güzeli adlı eseriyle tanınmıştır.

Kadınların evliliği çok önemsememesi gerektiğini belirtmesi, evlilik hayattaki en büyük tuzak demesiyle günümüzde yaşayan kadınların bir an önce evlendirilmesi yargısının çok büyük bir hata olduğunu anlatmak istemiştir. Ülkemizde Artemis yayımları tarafından basılan bu eser yurtdışında satışı yapılmaktadır.

Yazar: Ender Aksu

Kitap: Bağdat Caddesi Güzeli

ISBN: 9786051425191

Sayfa Sayısı:312

Yayın Yılı:2014

 

 

Etiket: ,