Tarihsel Süreç 1434 İle Gün Yüzünde

Kültürel anlamda bilimsel birikimin yanında tarihsel birikim de büyük rol oynuyor. İnsanların kendi tarihlerinin yanına bir de dünya tarihini etkileyen olayları eklemesi ekstra bir aşama kazandıracaktır. Bu anlamda kitabımız her sayfasında dünya tarihinin izlerini taşıyor. Özellikle Çinlilerin tarihe verdiği yönün altının çiziliyor olması kitabımızda dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntıyı oluşturuyor.

Dünya tarihine attığı manşetler ile kazınmayı başaran New York Times, yazarlığa kazandırdığı bir isimle adından bir kez daha söz ettirmeyi başarıyor. NY Times’ın Bestseller yazarı olan Gavin Menzies imzalı 1434 isimli kitabımızda genel olarak dünya tarihine yön veren olaylar inceleniyor. Örneğin, Kristof Kolomb’un Amerika’yı keşfettiğinde elinde 1434 tarihli bir Çin haritası bulunuyordu. Şimdilerde ticaret piyasasına bir hayli hakim olan Çin geçmiş dönemlerde coğrafi adımlara da imzasını atmış gibi görünüyor.

1434

1434

Kalıplaşan Bilgilerin Yıkıcısı 1434

Tarih kitapları okuyucularına her zaman geçmişten çıkarılacak dersleri aktarır. Aslında çoğumuzun hakim olduğu konular olsa da Çinlilerin keşfetmediğimiz birçok tarihe yön veren girişimi bulunuyor. Kitabımızda da bu duruma özellikle değinen yazar, Da Vinci’nin aslında çoğu icadının Çinlilerden birer kopya olduğunu da net bir şekilde belirtiyor.

Gerçekleri gün yüzüne çıkaran 1434 ile tarihi gerçek anlamda keşfetmeyi başaracaksınız. Her sayfasında tarihsel heyecanı biraz daha hissedeceğiniz kitabımızda oldukça ilginç bilgiler yer alıyor. Bu bilgiler sayesinde kalıplaşan bilgilerden sıyrılabilirsiniz.

 

Etiket: ,