2014 yılıyla beraber I. Dünya Savaşına baktığımızda tam tamına 100 yıl olmuş diyoruz. Dünya Savaşının neden çıktığıyla ilgili nasıl bir bilginiz var? Osmanlı Devleti dediğimiz Atalarımızın bu savaşa dahil olma sebepleri ve ne şekilde dahil olma durumları olduğuyla ilgili nasıl bir bilgi içerisindesiniz? Almanlarla yapılan ittifakın tam olarak nedeni ve önemi nedir? Ve dahası…

100 Soruda 1. Dünya Savaşı kitabı, tarih kitapları arasında rafta yerini almış olan güzel, nadide eserlerden birisidir. Böylesine güzel ve keyifle okunur bir kitabı elinizden aldıktan sonra bilgi dolu olmasından dolayı bırakmak istemeyeceksiniz, diyoruz. Çünkü bu kitapla beraber toplamda 1. Dünya Savaşı hakkında 100 soru sorulmuş ve her sorunun cevabı bıkmadan, usanmadan araştırılarak Ali Satan adlı yazar tarafından kaleme alınmıştır.

Maddi yönden savaşta nasıl bir durum sağlandı? Cihat fetvasının verilme sebebi ve etkileri neler olmuştur? Askere alınan kimler oldu ve kimler olmadı? Gibi önemli soruların cevaplarını merak ediyorsanız, 1. Dünya Savaşı ile ilgili tüm tarihi bu eserle beraber öğreneceksiniz.

100 Soruda 1. Dünya Savaşı, Ali Satan

100 Soruda 1. Dünya Savaşı, Ali Satan

Gerçek bir tarih kitabı: 100 Soruda 1. Dünya Savaşı

Osmanlı devleti kaç cephe de zafer kazanmayı başarmış olup gizlenen zaferleri var mıdır? Yok mudur? Gibi soruların cevapları da yine tarih kitaplarında çokça okumak, çokça yer vermek yerine en hızlı şekilde toplu biçimde yazılmış bu kitapla öğrenebilirsiniz.

Ali Satan, 100 soruda gerçekten Osmanlı devleti ve I. Dünya Savaşı ile ilgili tüm merak edilenleri hem hatırlatıyor hem de öğretiyor. 100 Soruda 1. Dünya Savaşı kitabıyla bildiklerinizi hatırlayacak, bilmediklerinizi öğreneceksiniz.

ISBN: 6055112059

Sayfa Sayısı: 232

Yayın Yılı: 2014

Yazar: Ali Satan

Kitap: 100 Soruda 1. Dünya Savaşı

 

Etiket: ,